Nie macie pomysłu na pierwszy samochód ? Może trochę podpowiem wam…

Zdobycie prawa jazdy to na pewno czas wielkiej euforii i radości. Ciężko też opanować emocje gdy zaczynamy zastanawiać się nad wyborem pierwszego samochodu. Wybór samochodów jest przeogromny. Za niewielkie pieniądze możemy znaleźć całkiem sensownie wyglądający i prowadzący się samochód w np. http://www.skupauttrojmiasto.pl/skup-samochodow-skup-aut-leba tego typu skupie samochodów.  Wiadomo oczywiście, że samochody do 10 tysięcy złotych nie są autami z salonu. Będą posiadać na pewno jakieś uszczerbki, rysy na karoserii.

Najważniejsze, aby nie przejawiały tendencji do rdzewienia. Silnik to też nie powinien być 200 konny potwór, który nie będzie na pewno oszczędny, a jeśli posiadamy niewielkie doświadczenie w prowadzeniu może być wręcz niebezpieczny. Najlepiej wybrać benzynę o niewielkiej pojemności, która w porównaniu do turbodiesli jest na pewno prostsza w obsłudze, a także ma mniej części, które mogą się zepsuć. Na pierwszy samochód polecane są przede wszystkim samochody z grupy Volkswagena, czyli Seat, Skoda i także sam Volkswagen. Są wytrzymałe, proste i tanie w obsłudze, a także znane z tego, że ich „blachy” są dosyć odporne na rdzę.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy tak ważnym wyborze jakim jest – pierwszy samochód ?

Zwrócić można uwagę przede wszystkim na VW Polo, Golfa, Skodę Fabię, a także Seata Ibizę i Leona. Są to bardzo przyjazne dla nowych kierowców pojazdy. Z innych marek można polecić Forda Fiestę, a także Focusa. Znane są z bardzo dobrych właściwości jezdnych. Honda Civic to także jedno z przyjemniejszych aut. Wybór jest naprawdę szeroki i każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.