Kupno używanego samochodu to nie lada wyzwanie. Serwisy aukcyjne usiane są wieloma ofertami. Tylko jak wybrać to jedno auto. Na co należy zwracać uwagę przy oglądaniu pojazdu? Przede wszystkim musimy wiedzieć do czego potrzebujemy samochód. Będzie to jedyny w rodzinie, czy też specjalne auto na wypady. Rola jaką będzie odgrywać ma duże znaczenie, jak i cena.

Kupno używanego samochodu – na co zwracać uwagę?

Jeśli już zdecydujemy się na konkretną markę lub model to zazwyczaj nie warto zwracać uwagi na te, których cena jest zdecydowanie niższa niż wartość  rynkowa. To od razu może oznaczać, że takie auto jest albo po jakiejś kraksie czy jest tzw. „ulepem” złożonym z ćwiartek różnych aut. Może też posiadać jakieś wady mechaniczne, których koszt będzie dosyć obciążający dla budżetu. Jadąc na oględziny najlepiej zabrać osobę, która jakkolwiek ma pojęcie na temat samochodów. Oczywiście najłatwiej sprawdzić wnętrze, tutaj raczej nie ma problemu z oceną stanu tapicerki i wnętrza ogólnie.

Na zewnątrz może już być większy problem. Pomocny może być miernik lakieru, który jest w stanie wykazać czy położona jest tzw. „szpachla”. Niektórzy potrafią ją położyć idealnie tak jakby auto nie miało nigdy żadnej stłuczki.

Oczywiście uważać trzeba na rdzę. Sprawdzić błotniki, maskę, drzwi od strony wewnętrznej, a także klapę bagażnika. Silnik najlepiej, żeby nie był umyty bezpośrednio przed oglądaniem. Ciężko ocenić w takim wypadku czy są jakieś wycieki oleju lub innych płynów. Oczywiście samochód można sprawdzić także w warsztacie, który wybierzecie wy jako kupujący, a nie w tym gdzie chciałby sprzedający samochód. To by wskazywało, że ma coś do ukrycia. Samochód powinno się także wziąć na jazdę próbną. Sprawdzić hamulce, a także najlepiej na ostatnim biegu wcisnąć gaz w podłogę.

Jeśli auto zwiększa obroty lecz nie chce za bardzo przyspieszać może to być oznaka zużytego sprzęgła. Warto też sprawdzić czy nadmiernie nie kopci, co może oznaczać spalany olej. Trzeba się oczywiście zapoznać z bieżącymi naprawami, a także kiedy były wymieniane elementy eksploatacyjne. Jeśli wszystko jest w najlepszym porządku możemy być pewni, że samochód jest w dobrym stanie. Powodzenia przy zakupie!

Ze swojej strony jeżeli nie macie pomysłu gdzie udać się kupić lub sprzedać auto to http://www.skupauttrojmiasto.pl/skup-samochodow-kolobrzeg-skup-aut-kolobrzeg polecam, oczywiście dla tych z tego rejonu polski. Bardzo uczciwe i indywidualne podejście do każdego klienta.