Jakim samochodem jest Honda Civic?

Honda Civic. Hatchback japońskiego koncernu. Produkowany jest już od ponad 40 lat. Dokładnie produkcję rozpoczęto w 1972 roku. Przez ten okres stworzono już 10 generacji tego modelu. Najnowszą generację wprowadzono na rynek w 2015 roku.

W Polsce przede wszystkim znany był z piątej generacji, której jednak już coraz mniej na drogach. Był to bardzo lekki wóz z wysokoobrotowymi silnikami benzynowymi do wyboru. Kupowany przede wszystkim przez młodych ludzi, którym pasował przede wszystkim sportowy design. Charakteryzował się też w miarę niskim zużyciem paliwa.

Honda Civic każdej generacji uznawana jest jako udany samochód. Jest to pojazd, który nie psuje się za często, jednak w żartach mówi się, że pochłania strasznie olej. Jednak jeśli silnik jest odpowiednio serwisowany tj. wymiana olejów i filtrów to na pewno nie będzie to miało miejsca.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Gdy mechanicznie Honda Civic to bardzo dobre auto, to gorzej jest już z blacharką. Źle konserwowana daje się zaatakować rdzy. Przede wszystkim narażone są nadkola, maska i klapa bagażnika. Dlatego trzeba mieć to na uwadze zakupując ten samochód i tyczy się to samochodów aż do siódmej generacji. Praktycznie w każdej generacji uważany za jeden z najładniejszych hatchbacków.

Mam nadzieję, że mój Honda Civic opis trochę wam ułatwił wybór samochodu, będziecie teraz ciut mocniej doinformowani, a jak zastanawiacie się dokąd wybrać się zobaczyć takie autko to http://www.skupauttrojmiasto.pl mi przed zakupem swojej Hondy umożliwiło takie atrakcje, więc może i wasza przygoda zacznie się w tym miejscu.