Blog

Pierwszy samochód

Nie macie pomysłu na pierwszy samochód ? Może trochę podpowiem wam…

Zdobycie prawa jazdy to na pewno czas wielkiej euforii i radości. Ciężko też opanować emocje gdy zaczynamy zastanawiać się nad wyborem pierwszego samochodu. Wybór samochodów jest przeogromny. Za niewielkie pieniądze możemy znaleźć całkiem sensownie wyglądający i prowadzący się samochód w np. http://www.skupauttrojmiasto.pl/skup-samochodow-skup-aut-leba tego typu skupie samochodów.  Wiadomo oczywiście, że samochody do 10 tysięcy złotych nie są autami z salonu. Będą posiadać na pewno jakieś uszczerbki, rysy na karoserii.

Najważniejsze, aby nie przejawiały tendencji do rdzewienia. Silnik to też nie powinien być 200 konny potwór, który nie będzie na pewno oszczędny, a jeśli posiadamy niewielkie doświadczenie w prowadzeniu może być wręcz niebezpieczny. Najlepiej wybrać benzynę o niewielkiej pojemności, która w porównaniu do turbodiesli jest na pewno prostsza w obsłudze, a także ma mniej części, które mogą się zepsuć. Na pierwszy samochód polecane są przede wszystkim samochody z grupy Volkswagena, czyli Seat, Skoda i także sam Volkswagen. Są wytrzymałe, proste i tanie w obsłudze, a także znane z tego, że ich „blachy” są dosyć odporne na rdzę.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy tak ważnym wyborze jakim jest – pierwszy samochód ?

Zwrócić można uwagę przede wszystkim na VW Polo, Golfa, Skodę Fabię, a także Seata Ibizę i Leona. Są to bardzo przyjazne dla nowych kierowców pojazdy. Z innych marek można polecić Forda Fiestę, a także Focusa. Znane są z bardzo dobrych właściwości jezdnych. Honda Civic to także jedno z przyjemniejszych aut. Wybór jest naprawdę szeroki i każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Read more

HONDA CIVIC OPIS

Jakim samochodem jest Honda Civic?

Honda Civic. Hatchback japońskiego koncernu. Produkowany jest już od ponad 40 lat. Dokładnie produkcję rozpoczęto w 1972 roku. Przez ten okres stworzono już 10 generacji tego modelu. Najnowszą generację wprowadzono na rynek w 2015 roku.

W Polsce przede wszystkim znany był z piątej generacji, której jednak już coraz mniej na drogach. Był to bardzo lekki wóz z wysokoobrotowymi silnikami benzynowymi do wyboru. Kupowany przede wszystkim przez młodych ludzi, którym pasował przede wszystkim sportowy design. Charakteryzował się też w miarę niskim zużyciem paliwa.

Honda Civic każdej generacji uznawana jest jako udany samochód. Jest to pojazd, który nie psuje się za często, jednak w żartach mówi się, że pochłania strasznie olej. Jednak jeśli silnik jest odpowiednio serwisowany tj. wymiana olejów i filtrów to na pewno nie będzie to miało miejsca.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Gdy mechanicznie Honda Civic to bardzo dobre auto, to gorzej jest już z blacharką. Źle konserwowana daje się zaatakować rdzy. Przede wszystkim narażone są nadkola, maska i klapa bagażnika. Dlatego trzeba mieć to na uwadze zakupując ten samochód i tyczy się to samochodów aż do siódmej generacji. Praktycznie w każdej generacji uważany za jeden z najładniejszych hatchbacków.

Mam nadzieję, że mój Honda Civic opis trochę wam ułatwił wybór samochodu, będziecie teraz ciut mocniej doinformowani, a jak zastanawiacie się dokąd wybrać się zobaczyć takie autko to http://www.skupauttrojmiasto.pl mi przed zakupem swojej Hondy umożliwiło takie atrakcje, więc może i wasza przygoda zacznie się w tym miejscu.

Read more

Kupno używanego samochodu

Kupno używanego samochodu to nie lada wyzwanie. Serwisy aukcyjne usiane są wieloma ofertami. Tylko jak wybrać to jedno auto. Na co należy zwracać uwagę przy oglądaniu pojazdu? Przede wszystkim musimy wiedzieć do czego potrzebujemy samochód. Będzie to jedyny w rodzinie, czy też specjalne auto na wypady. Rola jaką będzie odgrywać ma duże znaczenie, jak i cena.

Kupno używanego samochodu – na co zwracać uwagę?

Jeśli już zdecydujemy się na konkretną markę lub model to zazwyczaj nie warto zwracać uwagi na te, których cena jest zdecydowanie niższa niż wartość  rynkowa. To od razu może oznaczać, że takie auto jest albo po jakiejś kraksie czy jest tzw. „ulepem” złożonym z ćwiartek różnych aut. Może też posiadać jakieś wady mechaniczne, których koszt będzie dosyć obciążający dla budżetu. Jadąc na oględziny najlepiej zabrać osobę, która jakkolwiek ma pojęcie na temat samochodów. Oczywiście najłatwiej sprawdzić wnętrze, tutaj raczej nie ma problemu z oceną stanu tapicerki i wnętrza ogólnie.

Na zewnątrz może już być większy problem. Pomocny może być miernik lakieru, który jest w stanie wykazać czy położona jest tzw. „szpachla”. Niektórzy potrafią ją położyć idealnie tak jakby auto nie miało nigdy żadnej stłuczki.

Oczywiście uważać trzeba na rdzę. Sprawdzić błotniki, maskę, drzwi od strony wewnętrznej, a także klapę bagażnika. Silnik najlepiej, żeby nie był umyty bezpośrednio przed oglądaniem. Ciężko ocenić w takim wypadku czy są jakieś wycieki oleju lub innych płynów. Oczywiście samochód można sprawdzić także w warsztacie, który wybierzecie wy jako kupujący, a nie w tym gdzie chciałby sprzedający samochód. To by wskazywało, że ma coś do ukrycia. Samochód powinno się także wziąć na jazdę próbną. Sprawdzić hamulce, a także najlepiej na ostatnim biegu wcisnąć gaz w podłogę.

Jeśli auto zwiększa obroty lecz nie chce za bardzo przyspieszać może to być oznaka zużytego sprzęgła. Warto też sprawdzić czy nadmiernie nie kopci, co może oznaczać spalany olej. Trzeba się oczywiście zapoznać z bieżącymi naprawami, a także kiedy były wymieniane elementy eksploatacyjne. Jeśli wszystko jest w najlepszym porządku możemy być pewni, że samochód jest w dobrym stanie. Powodzenia przy zakupie!

Ze swojej strony jeżeli nie macie pomysłu gdzie udać się kupić lub sprzedać auto to http://www.skupauttrojmiasto.pl/skup-samochodow-kolobrzeg-skup-aut-kolobrzeg polecam, oczywiście dla tych z tego rejonu polski. Bardzo uczciwe i indywidualne podejście do każdego klienta.

Read more